Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku

S A N K T U A R I U M

Ogłoszenia duszpasterskie

VII. Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Kościół trwa na modlitwie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. Modlitwy nowennowe odmawiamy: dzisiaj po Mszy św. o 7.30 w dni powszednie po Mszy św. o 8.00 oraz w czasie nabożeństwa majowego.
 2. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 18.30; w poniedziałek o 17.30 i zakończenie nabożeństw majowych we wtorek o godz. 17.30. Także w tym dniu uroczysta majówka na Ogrodowej o godz. 19.00 na zakończenie majówek przy krzyżach przydrożnych.. W parafii odprawiamy majówki przy krzyżach i figurach przydrożnych, bardzo prosimy aby zgłosić w kancelarii lub w zakrystii, jeśli chcemy, aby w ostatnim dniu majówki kapłan przyszedł i pobłogosławił uczestnikom.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.30 zapraszamy na Koncert Charytatywny w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej w Brzesku. Koncert w Auli Chrystusa Króla oraz loteria na rzecz pomocy dla Ukrainy. Zapraszają organizatorzy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy św. o godz. 8.00 oraz o godz. 17.00 modlitwa prowadzona przez TP WSD. W piątek wotywy o NSPJ z kazaniem katechizmowym o godz. 8.00 i 18.00. W sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00, pół godziny wcześniej różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00, w piątek na Mszach św. porannych oraz od godz. 16.00. Msza św. pierwszopiątkowa dla dzieci z nabożeństwem misyjnym o godz. 16.30. Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży, ostatnia przed wakacjami, o godz. 19.30, pół godziny wcześniej adoracja Najświętszego Sakramentu. Tej Mszy świętej będzie przewodniczył ks. neoprezbiter Filip Ciura z Jasienia, który udzieli wszystkim chętnym uczestnikom prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.
 5. We wtorek Różaniec Sanktuaryjny od godz. 16.30.
 6. W środę Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30 po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ, które w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 18.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.
 7. W czwartek Godzina Święta w sanktuarium św. Jakuba od 23.00 do północy.
 8. Kolejna weekendowa katechizacja przedmałżeńska dla narzeczonych 4-5 czerwca. Zapisy przez formularz internetowy.(ZGŁOSZENIE KLIKNIJ TUTAJ)
 9. W sobotę 4 czerwca, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, odprawimy DROGĘ ŚWIATŁA. Rozpocznie się ona w kościele po Mszy św. wieczornej i rozważając czternaście spotkań z Chrystusem Zmartwychwstałym, przejdziemy do kościoła Ducha Św. i tam będzie modlitwa o wylanie Darów Ducha Św. zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 10. W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA W KOŚCIELE DUCHA. Suma odpustowa o godz. 10.00, będzie jej przewodniczył Krzysztof Romański, obchodzący 15. lecie święceń kapłańskich.
 11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie w naszej parafii spotkanie z s. Nullą Garlińską ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża, świadkiem uzdrowienia za przyczyną bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 12. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: Dzisiaj – św. Urszuli Ledóchowskiej. Wtorek – Święto Nawiedzenia NMP. Środa – św. Justyna. Męcz., i Dzień Dziecka. Piątek – Świętych męczenników z Ugandy. Wszystkim  solenizantom tego tygodnia oraz biskupowi pomocniczemu Leszkowi Laszkiewiczowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.
 13. Spotkania: PoniedziałekMinistranci o godz. 16.30, Aspiranci o godz. 17.00, Parafialny Zespół Synodalny o godz. 19.00, CzwartekAkcja Katolicka po Mszy św. wieczornej, Piątek Odnowa w Duchu Św. o 19.00 w Auli Chrystusa Króla
 14. Zapraszamy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych z klas od I do III do udziału w konkursie plastycznym „Patriotyzm okiem dziecka”. Zadaniem jest wykonanie pracy nawiązującej do wydarzenia, symbolu narodowego, osoby czy miejsca związanego z historią naszej Ojczyzny. Szczegóły i regulamin konkursu na plakatach i na stronie internetowej i FB.
 15. Zapraszamy uczniów ze szkoły podstawowej i średniej do udziału w projekcie edukacyjnym realizowanym przez naszą parafię. 4 czerwca od 11.00 do 15.00 uczestnicy wezmą udział w warsztatach pod nazwą „Efektywne uczenie się – jak się uczyć, żeby się nauczyć.” Szkolenie poprowadzi pani z poradni psychologicznej. 11 czerwca natomiast uczestnicy wezmą udział w wycieczce do Sandomierza. W programie gra terenowa, zwiedzanie Sandomierza. Żeby wziąć udział należy uczestniczyć w obu wydarzeniach. Zapisy do 2 czerwca u ks. Marcina Gazdy. Szczegóły na plakatach, FB i u organizatorów.
 16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: + Marta Stós z ul. Ogrodowej i + Bogdan Cierniak z ul. Ogrodowej. Natomiast w miesiącu czerwcu poza parafią odprawiane będą Msze św. za śp.: +Piotra Gawendę, +Franciszka Steca, +Marcina Zycha, +Bronisławę Pukal, +Stanisława Koczwarę, +Marka Krawczyka, +Danutę Serwatka, +Janinę Robak, +Zofię Legutko, +Stefanię Płaneta. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.